Site Kullanım Koşulları

Aşağıdaki metinde yazılı bulunan ve selva.com.tr kullanım şartları, gizlilik ve telif hakları ile ilgili size bilgi veren metni okumanız gerekmektedir.  

Bu şartları kabul etmeniz halinde sizden beklenen, ister üye olarak ister konuk olarak anlaşmaların şartlarına uymanızdır. Sitemizden faydalanmaya başlamadan önce sizden ne gibi bilgiler istendiğini ve bunların ne amaçla istendiğini anladığınızdan emin olmanız sizin yararınızadır. 

Selva.com.tr sitesinin tüm hakları, SELVA'ya aittir. Site içeriğindeki tüm malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, işaret vesaire fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, SELVA'nın yazılı izni olmadıkça bu sitedeki hiç bir malzemeyi değiştiremez, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz ya da dağıtamazsınız.

Selva.com.tr, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler de sağlamaktadır. selva.com.tr, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Selva.com.tr kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik ve sorunlar bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler ve sorunlar nedeniyle selva.com.tr'ye sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez. 

Selva.com.tr, malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu anlaşma, Selva.com.tr tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir. 

Selva.com.tr, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar: Kişisel bilgileriniz gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Selva.com.tr'nin yeni özellikleri, hizmetleri ya da ürünleri hakkında size zaman zaman bilgi gönderebiliriz fakat kişisel bilgilerinizi kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmaz ve açıklamayız. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen info@selva.com.tr adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz. 

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezada yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. 

www.selva.com.tr adresi üzerinden yapacağınız alışverişlerde tüm satış işlemleri SELVA GIDA SAN. A.Ş. (SELVA) tarafından yapılmaktadır. Bu online satış şartnamesi SELVA ile sizin aranızdaki “Selva ürün gamında bulunan ürünlerin” online satışına ilişkin koşul ve şartları içermektedir. SELVA işbu şartnamede tek taraflı olarak her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

www.selva.com.tr adresinden online olarak alışveriş yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve işbu şartnameyi onaylaması gerekmektedir.

1. Sipariş Verme

www.selva.com.tr adresinden  üye olmadan alışveriş yapabilmektedir. Henüz üye olmadıysanız, ÜYE GİRİŞİ bölümünden "Yeni Üye” bölümüne girerek üye olabilir ve sipariş verme işlemine devam edebilirsiniz. 

www.selva.com.tr adresinden 7 gün 24 saat sipariş verebilirsiniz. 

Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 9. Maddesi uyarınca www.selva.com.tr adresi üzerinden yapılan alışverişe konu ürünler bakımından tüketicinin cayma hakkı bulunmaktadır. Tüketici; sipariş ettiği ürün ile ilgili olarak cayma/vazgeçme/sözleşmeden dönme haklarının bulunduğunu ve hiçbir şart ve koşulda bedel iadesi yapılmayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. 

Siparişi verilen veya verildiği kabul edilen veya teslimatı gerçekleştirilen ya da işbu şartname uyarınca gerçekleştiği kabul edilen ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. Bu sözleşmeyi kabul ederek sipariş veren tüm tüketiciler anılan şartı peşinen kabul etmiş sayılır. 

2. Ürün Ekleme, Çıkarma ve Miktar Değiştirme

İlgili ürün kategorisinde yer alan ürün görsellerinin yanında ve üzerinde yer alan “Sepete Ekle” butonuna bastığınızda, sol bölümde, üst menüdeki "Sepetim" alanında seçtiğiniz adet kadar ürünün alışveriş sepetinize eklendiğini göreceksiniz. Bir ürünü listenizden çıkartmak için, SEPET ekranında ürünün yanındaki “SİL” ikonuna tıklamanız yeterlidir. Listenize eklediğiniz bir ürünün miktarını değiştirmek için ürünü sepetinizden ya tamamen çıkarıp, istediğiniz kadar olan miktarı sepete tekrar eklemeniz gerekmekte ya da sepet içerisindeki ilgili üründen kaç adet eklediğinizi gösteren metin alanını güncelleyerek, sepetinizde ürün adedini güncelleyebilirsiniz. 

3. Alışverişi Tamamlama

Alışverişinizi tamamlamak için "SATIN AL" butonuna tıklayarak, teslimat adresi bilgilerinizi girebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz, bu ekranın son adımında ve SEPET bölümünde sepetinizin içini görüntüleyebilirsiniz. Sipariş sonunda teslimat adresini ADRES BİLGİLERİ bölümüne girmeniz gerekmektedir. 

4. Ödeme

www.selva.com.tr adresi üzerinden yapacağınız alışverişlere konu ürünlerin satışı SELVA tarafından yapılmaktadır. 

Ödeme bilgilerinin girildiği ekranda, ödemesinin yapılmak üzere olduğu sepetin içerik ve tutar bilgisini görebilirsiniz. Bu ekranda “SİPARİŞİ ONAYLA” butonuna tıkladığınızda, seçmiş olduğunuz ödeme tipine göre ödeme gerçekleşecektir. Ödemeniz başarı ile gerçekleştikten sonra teşekkür mesajımızı göreceksiniz. 

www.selva.com.tr adresinden yapacağınız alışverişe ilişkin fişi/fatura teslimatı yapılacak ürün paketinin içerisinde yer almaktadır. 

4.1. Kredi Kartı ile Ödeme

Yaptığınız alışverişlerini bedelini "Ödeme" başlığı altındaki "Kredi Kartı ile Ödemek İstiyorum" butonuna tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi vererek ödeyebilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz 128 bit SSL protokolü alanında alınmaktadır. 

Ödemelerinizi Visa ve Mastercard ile yapabilirsiniz

5.Teslimat

www.selva.com.tr adresi üzerinden Türkiye’deki 81 il için sipariş alınmaktadır.

Siparişin tamamlanmasının ardından, siparişler Selva tarafından işleme alınmaktadır. Hafta içi ( Cuma hariç) saat 16:00’a kadar alınan siparişler o iş günü alınmış sayılacak olup; saat 16:00’dan sonra, hafta sonu veya resmi tatil günlerinde gelen siparişler, siparişin verildiği günü takip eden ilk iş günü verilmiş olarak kabul edilecektir ve takip eden gün içerisinde anlaşmalı kargo ile müşteriye sevk edilecektir.

Cuma-Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler, takip eden Pazartesi günü itibariyle kargoya teslim edilmektedir. 

anlaşmalı kargo ’nun gönderim alanı dışında kalan bölgelerden gelen siparişler, adrese en yakın anlaşmalı kargo şubesine bırakılacaktır.

6. İade

Alıcı, 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 9’da belirtilen hükümler çerçevesinde cayma hakkına sahiptir.

7. Yasal Olmayan Kullanımlar

Bu sitede belirtilen hususlara aykırı hareket eden kişi/kişiler, SELVA aleyhine doğmuş ve doğacak her türlü zararı tazmin etmekle yükümlü olacaktır. 

8. Bize ulaşın

Tüm dilek ve şikâyetlerinizi www.selva.com.tr üzerinde “Bize Ulaşın” Bölümünden internet yoluyla veya 444 42 61 numaralı tüketici hattından arayarak bizlere iletebilirsiniz