Haberler

Selva, SIAL’de Sağlıklı Yaşam Ürünlerini Tanıttı

Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri Selva Gıda, Fransa’da gerçekleştirilen, dünyanın önde gelen gıda fuarı SIAL’de sağlıklı yaşam ürünlerini tanıttı.

Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri Selva Gıda, Fransa’da gerçekleştirilen, dünyanın önde gelen gıda fuarı SIAL’de sağlıklı yaşam ürünlerini tanıttı.

Sektörün en geniş ürün gamına sahip markası Selva Gıda, 105 ülkeden, 6 binin üzerinde firmanın katıldığı fuarda, hem potansiyel müşterileri ile buluştu hem de mevcut bayi ağı ile ilişkilerini kuvvetlendirme fırsatı buldu.

Fuarda sağlıklı yaşam ürünlerini tanıtan Selva, özel amaçlı karışım unları, bulgur, tatlı ve mutfak yardımcılarını da ziyaretçilerin beğenisine sundu. Selva Gıda adına, dış ticaret departmanı çalışanları ve yetkililerinin katıldığı SIAL’e Türk gıda sektörü de 260 firma ile çıkarma yaptı.

200’den fazla ülkeden 150 bin ziyaretçinin akınına uğrayan dev fuar, her iki yılda bir Paris’te küresel gıda endüstrisinin oyuncularını bir araya getiriyor. Gıda sektöründeki yenilikleri ve trendleri yakından gözlemleme şansı yakalayan fuar ziyaretçileri, değişen ve gelişen rekabet koşulları ve sektörün yönü hakkında bilgi sahibi oluyor.

Gıda sektörüyle ilgili güncel ve geleceğe ilişkin gelişmelerin değerlendirildiği ve uzun vadeli iş ilişkilerinin oluşturulduğu bir platform olarak büyük önem taşıyan fuar hakkında konuşan Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu “Bu yıl 7. defa katıldığımız SIAL fuarında potansiyel müşterilerimizle bir araya gelerek katılımcılara ürünlerimizi tanıtma ve denetme fırsatı bulduk. 105 ülkeden, 6 binin üzerinde firmanın katıldığı fuarda Selva Gıda olarak standımızın büyük ilgi görmesi bizi memnun etti. Özellikle sağlıklı yaşam kategorisinde geçen yıl piyasaya sürdüğümüz; buğday rüşeymi, buğday kepeği ve yulaf kepeği ürünlerimizle de yurtdışında yeni başarılara imza atmayı hedefliyoruz. 2007 yılından bu yana ülkemizin markalı makarna ihracat liderliğini kesintisiz sürdüren bir firma olarak yeni ve daha büyük başarılara ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Yeni başarılara ulaşmada SIAL ve benzeri fuarlar da bizim için iyi birer vitrin oluyor. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde yurtdışı fuarlardaki görünürlüğümüzü artırmayı planlıyoruz” dedi.