Haberler

Selva Makarna’ya ‘Üstün Lezzet Ödülü’

İttifak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Selva Makarna, merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi)’nün düzenlediği, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içecekleri test ettiği “Üstün Lezzet Ödülü’ne” layık görüldü. Ünlü şeflerden en yüksek not olan 3 yıldız alan Selva Makarna’nın, tüketicilerine en kaliteli ürünü en iyi lezzette sunduğu tescillenmiş oldu.

Alanında uzman profesyoneller tarafından detaylı tadım testlerinden geçirildikten sonra çeşitli kategorilerde değerlendirilen yiyecekler, kazandıkları yıldızlarla lezzet ve kalite sertifikası almaya hak kazanıyor. Marka ismi gizlenerek yapılan testlerde ürünler, ilk izlenim, renk, koku kontrolü ardından ağızda bıraktığı tat bununla birlikte ürünün dokusu dikkate alınarak derecelendiriliyor.

Kazanılan Üstün Lezzet Ödülü hakkında düşüncelerini dile getiren Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş “Selva Gıda olarak tüketicimize en kaliteli ürünü en iyi lezzette sunmak her zaman ilk hedefimiz olmuştur. Bu nedenle 25 yıldır tüm ürünlerimizi Konya ovasında yetişen en kaliteli durum buğdayıyla üretiyoruz. Tüketici artık damak tadına çok daha fazla önem veriyor. Selva Makarna bu ödülle, tüketicisine üstün lezzet garantisini vermiş oluyor” dedi

Bilgi için: Tuğçe Hatipoğlu / Tel: 0554 850 53 58 / tugce.hatipoglu@bersay.com.tr

İlkleri Selva gerçekleştirir.

Selva Gıda 1988 yılında un ve irmik üretmek üzere, İttifak Holding’in ilk işletmesi olarak kuruldu. 1998 yılında, kalite ve lezzetten ödün vermeyen tecrübesini makarnaya aktardı. Yıllar içerisinde, bulunduğu sektörlerde yaptığı yenilikler ve ilklerle anıldı. Hep aynı lezzet ve hep aynı kaliteyle tanındı. Sunduğu lezzetlerle tüm paydaşları için sürekli değer üreten, yenilikçi bir firma olmayı kendisine misyon edinerek, sektöre girdiği ilk günden itibaren insanın yaşadığı her yerde, damaklarda ve akıllarda kalıcı tat olma vizyonuyla bilindi. Selva; makarna, un, irmik ile birlikte Sağlıklı Yaşam Ürünleri, Anadolu Lezzetleri, Premium Ürünler,  Tatlı Yardımcıları, Mutfak Yardımcıları, Taş Değirmen Bulguru, adı altında yeni ürünlerini de tüketicisi ile buluşturmuştur.