Haberler

Selva Gıda, Konya Lezzet Festivali’ne Lezzet Kattı

İttifak Holding iştiraklerinden Selva Gıda, Gökçem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Konya Lezzet Festivali’nde katılımcılara ruşeymli makarna lezzetini yaşattı.

Selva Gıda, Gökçem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından İtalyan Chef Geovani Polloina danışmanlığında yiyecek firmaları, içecek firmaları, oteller ve yöresel lezzetlerin katılımıyla düzenlenen Konya Lezzet Festivali’nde ürünleriyle yer aldı. Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu’nun da katıldığı etkinlikte Selva Gıda ruşeymli makarnaları için tadım aktivitesi düzenleyerek katılımcılara ruşeym dağıtımı gerçekleştirdi.

Konya Lezzet Festivali’ne Konya Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tüm General Haluk Şahar, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çıpan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Sabiha Başaran ve Daire Başkanı Pınar Büyükkayaer ile çok sayıda davetli katıldı.

Konya Valisi olarak, Konya Lezzet Festivali’nde son konuşmasını yapan Muammer Erol, duygusal anlar yaşadı. Erol; “Konya Valisi olarak görev süremin sonuna geldim. Bundan dolayı Konya Valisi olarak değil, Muammer Erol olarak belirtmek istiyorum ki; bu kafenin mimari Uğur Devecioğlu ile değerli eşi Yasemin Hanım’ı ve çalışanlarını tanımaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Kendilerini aile üyelerimden biri olarak görüyorum. Diğer yandan bu özel kafenin varlığı bizlere gösteriyor ki; devletimiz de artık engelli bireylerimizin ve onlara yönelik bir şeyler yapması gerektiğinin farkında…” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sabiha Başaran ise şunları kaydetti: “Gökçem Kafe,  korumalı iş yeri konseptinde üçüncü proje, kafe konseptinde ise Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip. Bu vesileyle bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Korumalı iş yönetmeliğimiz iki ay önce çıktı. Bakanlığımız, korumalı iş yeri açanların, çalışanlarına ödeyeceği asgari ücretin üçte birini teşvik olarak karşılayacak. Ayrıca; Maliye Bakanlığımız, vergi indirimi uygulayacak. İnşallah Türkiye için güzel bir model olur. Bu vesileyle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Gökçem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Devecioğlu, Vali Muammer Erol’a Konya’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok ünlü aşçının katıldığı Lezzet Festivali Konya'da bir ilk oldu.  Bu proje ile zihinsel engelli bireylerin aşçı yardımcılığı ve barista meslek kursları ile istihdam edilebilirliğini artırmayı hedefliyoruz. Böylelikle, engelli vatandaşlarımızın iş hayatına katılması sağlanacak ve sosyal kalkınma açısından projemiz örnek olacaktır” şeklinde konuştu.