Haberler

Selva Gıda “Konya Ekonomi Ödülleri”nde 3 ödül aldı

İttifak Holding’in Gıda sektöründeki markası Selva, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende toplam 3 ödüle layık görüldü.


İttifak Holding’in Gıda sektöründeki markası Selva, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende toplam 3 ödüle layık görüldü.
 
Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Konya Ekonomi Ödülleri”nin bu yılki ödül töreni, 17 Aralık 2012 Pazartesi günü Dedeman Otel’de yapıldı. Konya’nın sektörlerinde başarılı firmalarının ödüllendirildiği “Konya Ekonomi Ödülleri”nde, Selva Gıda 3 ödüle layık görüldü.
 
Selva Gıda’ya üç farklı kategoride ödül
Yenilikçi lezzetleri ile öne çıkan ve 2007 yılından bu yana ülkemizin markalı makarna ihracat şampiyonu olan Selva Gıda, “ihracat” kategorisinde en çok ihracat yapan şirketler arasına girerek ödüle layık görüldü. Selva Gıda adına ödülü, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden aldı. “Konya’nın İkinci 500 Sanayi Kuruluşu Listesine Giren Firmaları” kategorisine de giren Selva Gıda’nın bu kategorideki ödülünü İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila, Çalışma Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’in elinden aldı. İnovasyona büyük önem veren ve Ar-Ge çalışmalarının neticesi olarak sektöre birçok yenilik kazandıran Selva’nın aldığı bir diğer ödül ise “En çok tescil” kategorisinde oldu. Ödülü Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in elinden alan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, “Şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli katkılarda bulunan ve gösterdiği performansla öne çıkan şirketlerin ödüllendirildiği bu anlamlı programda üç faklı kategoride ödül aldığımız için mutluluk duyuyoruz.” dedi.