Haberler

Selva Gıda, Anuga Fuarı’nda

Selva Gıda, Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen ‘Dünyanın en büyük gıda fuarı’ olarak bilinen Anuga Fuarı’na, 'Gerçek Gıda' ürünleriyle katılarak yoğun ilgi gördü.

İttifak Holding bünyesinde gıda sektöründe faaliyet gösteren, 15 kategoride 180’in üzerinde ürüne ulaşan Selva Gıda, 5-9 Ekim tarihleri arasında, onlarca ürün çeşidi ve uluslararası platformlarda onaylanmış üstün lezzetleriyle, Almanya'nın Köln kentinde düzenlenen "Dünyanın en büyük gıda fuarı" olarak kabul edilen Anuga’da yer aldı.

Selva Gıda, katıldığı Anuga Fuarı’nda başta Diamon Ödüllü Spaghetti olmak üzere Un, İrmik, Makarna ana grupları ile birlikte; Akıllı Makarnalar, Organik Ürünler ve Uzak Doğu pazarı için özel olarak ürettiği Mürekkep Balıklı Spaghetti’yi ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Kurulduğu günden bu yana sektöründe ilklere imza atan ve insanlara sağlık ve besleyiciliği bir arada sunan Selva Gıda, 2019 yılında da 175 kişilik şef ve tadım uzmanları tarafından yapılan kör test tadımlarla Üstün Lezzet Diamond Ödülünü aldı. Marka ismi gizlenerek yapılan  testlerde ürünler; ilk izlenim, renk, koku kontrolünün ardından, ağızda bıraktığı tat ve bununla birlikte ürünün dokusu dikkate alınarak derecelendiriliyor.

Selva Gıda’nın üretiminin yüzde 70-80’ini ihraç ettiklerini hatırlatan Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, “Lezzet ve kalitemizin özünde öncelikli olarak yüksek kalitede hammadde kullanımı yatıyor. Ürünün seçiminden işlenmesine kadar, doğallığını ve besleyici değerlerini koruması bizim için çok önemli. Bu anlayışımızın doğal sonucu olarak üretimimiz esnasında herhangi bir koruyucu katkı maddesi kullanmıyoruz ve ürünümüzü tüm aşamalarda titizlikle takip ediyoruz” dedi.

Koyuncu; “Selva Gıda olarak amacımız insanları ‘Gerçek Gıda’ ile buluşturmak. Bu anlayışla, ürün gamımıza yeni ve fonksiyonel ürünler eklemeye devam ediyoruz. Bu ürünlerimiz yurtdışında da büyük ilgi görüyor. Köln’de katıldığımız Anuga Fuarı’nda da bu böyle oldu ve Gerçek Gıda ürünlerimiz ziyaretçilerin beğenisini topladı. 2019 yılında 7. kez aldığımız Üstün Lezzet Ödülü ile dünya ’nın tek DIAMOND Ödüllü makarnası olma unvanına sahip olduk. Bu ödüllü markamızı Dünya’da 5 kıtada, ağırlıkla Japonya, Tayvan, İsveç, Hindistan, Endonezya, Nijer, Mali, Madagaskar, Ruanda ve Moritanya olmak üzere 90’dan fazla ülkeye yaptığımız ihracatla ülkemizin markalı makarna ihracat liderliğini kesintisiz sürdüren bir firma olarak yeni ve daha büyük başarılara imza atacağımıza inancımız sonsuz. Hedeflediğimiz bu başarılara ulaşmamızda uluslararası fuarların da büyük önemi var” açıklamasında bulundu.