Haberler

Selva Gıda, 2016 Monde Selection’da Gümüş Madalya Kazandı

Selva Gıda, dünyanın en itibarlı kalite enstitülerinden biri olarak kabul edilen Monde Selection’da Buğday Ruşeymli makarnası ile gümüş madalya ödülüne lâyık görüldü.

Selva Gıda’nın buğdayın en hayati besin deposu olan ruşeym ile ürettiği makarnası, 1961 yılından bu yana faaliyet gösteren Monde Selection’ın tüketici ürünleri testlerinden geçerek gümüş madalya ödülünün sahibi oldu.

Monde Selection Dünya Kalite Ödül Töreni, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 150 yıllık Vigado Kültür Sarayı’nda yapıldı. Selva Gıda adına ödülü Selva Gıda Dış Ticaret Direktörü Ali Küçükçolak aldı.

Kalite düzeylerini belirleyen bağımsız ve uluslararası bir kalite enstitüsü olan Monde Selection, oluşturduğu tadım ve test metodolojileri ve izlediği yasal kurallar ile bilimsel analiz güvenilirliğini sağlamıştır. Monde Selection’a katılan ürünler, 70'in üzerinde bilim adamı, uzman, beslenme ve sağlık danışmanları, gurmeler ve prestijli aşçılık kuruluşlarından gelen şefler tarafından değerlendiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu; “27 yıldır, Konya ovası başta olmak üzere Anadolu’da yetişen en kaliteli durum buğdayından ürettiğimiz ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. Selva Gıda olarak amacımız insanları ‘Gerçek Gıda’ ile buluşturmak. Giderek hızlanan günlük hayatımızda yemeğe ayırdığımız süreler de kısalıyor. Dolayısıyla hem pratik hem de sağlıklı ürünler daha çok ön plana çıkıyor. Ürün gamımızı geliştirirken bu doğrultuda hareket ediyor ve sağlık ile lezzeti buluşturan yenilikçi ürünler üzerinde çalışıyoruz. Buğday Ruşeymli makarna da bu anlayışla geliştirdiğimiz ürünlerimizden ve uluslararası düzeyde ürünümüzün aldığı kalite tescili bizim için çok kıymetli. Bu topraklarda kurulan bir marka olarak ülkemize uluslararası alanlarda ödüller kazandırmak bizim için büyük bir onurdur” dedi.  

Selva Gıda ürünlerinin hiçbir kimyasal ya da koruyucu katkı maddesi içermemesi, gerçek gıda üretimi için sürekli Ar-Ge çalışmaları yapılması, helal gıda sertifikasına sahip olması gibi özellikleri de ürünün üstün yönleri arasında yer alıyor.