Haberler

Selva, “Dünya Kenti Konya Fuarı'na Lezzet Üssü Kurdu

İttifak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Selva Gıda’nın da sponsor olduğu ve tüm lezzetleriyle çıkartma yaptığı “Dünya Kenti Konya Fuarı” Ankara Congresium Sergi Sarayı’nda yapıldı. Fuarda Konya’nın sosyal ve ekonomik değerleri, tarihi, kültürü ve zengin turizm potansiyeli tanıtıldı.

Açılışına birçok siyasetçinin katıldığı geniş kapsamlı bir organizasyon olan “Dünya Kenti Konya Fuarı” Türkiye’nin değişik noktalarından binlerce ziyaretçiyi ağırlarken, alanı ziyaret eden konuklar, fuar süresince Konya’nın tarihi kültürel dokusunu yeniden gözlemleyerek, unutulmaz ve geleneksel lezzetleri de tatma şansı yakaladılar.

Selva lezzetleri ziyaretçilerin akıllarında ve damaklarında kaldı

Fuar alanındaki standında tüm ürünlerini sergileyen Selva Gıda, fuar boyunca binlerce kişinin aklında ve damağında kalmayı başarırken, eşsiz lezzetleri arasında bulunan makarna, mantı ve irmik helvasını da konuklarıyla buluşturdu. Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, “Dünya Kenti Konya Fuarı”nda binlerce ziyaretçinin, Konya’nın en önemli markalarından Selva’yı daha yakından tanıma fırsatı yakaladığını söyledi. Özellikle Ankara’da yaşayan ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden fuara gelen Konyalıların fuar sayesinde geleneksel ve kültürel zenginliklerini yeniden deneyimleyip gözlemlediklerine değinen Karakuş, “Konya bürokrasisi ve iş dünyasının şehrin pazarlanması için birlikte hareket etmesi de güzel bir dayanışma örneğidir” dedi. 

Konya’nın, marka şehir haline geldiğini, Konyalı birçok marka gibi Selva’nın da bunda payının olduğunu ifade eden Karakuş, “Ürünlerimizi ulaştırdığımız ülkelere kalite ve lezzetimizi Mevlana’nın hoşgörüsü ile ulaştırıyoruz ve gittiğimiz ülkelerde ürünlerimizi Konya’nın bereketli topraklarından elde ettiğimizi her defasında lanse ediyor, Konya’nın tanıtımına destek oluyoruz” dedi.

“Dünya Kenti Konya Fuarı”nda Selva Gıda’ya katılımlarından ve organizasyona verdikleri sponsorluk desteğinden dolayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından plaket takdim edildi.