Haberler

Selva, Dubai Gulfood ve Japonya Foodex Gıda Fuarları’na katıldı, ‘üstün lezzeti’ni tanıttı

Selva Gıda dünyanın gıda alanında önemli fuarlarından sayılan Dubai’deki Gulfood fuarından sonra Japonya’daki Foodex Fuarları’ndan da başarıyla döndü. Selva, sektörün önemli iki fuarında ihracat ve ithalat firmalarıyla bir araya geldi. Her iki fuarda da Selva ürünlerine yoğun ilgi oldu.

Selva Gıda, onlarca ürün çeşidi ve üstün lezzetleriyle dünyanın en önemli gıda fuarlarından Dubai Gulfood ve Japonya Foodex Gıda Fuarları’na katıldı. 9 yıldır Türkiye’nin markalı makarna ihracatında lider durumda olan Selva, her iki fuara da uzun süredir katılmaktadır.

Geniş ürün yelpazesini fuar katılımcıları ile buluşturan Selva, arka arkaya, 3 sene 3 faklı jüri heyeti tarafından yapılan kör tadım testlerini başarı ile tamamlayarak üst üste 3 defa ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen ve dünyanın ‘Kristal Ödül’ almaya hak kazanan ilk ve tek makarnasını da katılımcıların beğenisine sundu. ‘Üstün Lezzet Ödülü’ yetkililerinden Christian De Bauw da Golfood Fuarı’ndaki Selva standını ziyaret etti, ürünler hakkında bilgi aldı.

Fuarda, gıda sektörüne ilişkin güncel ve geleceğe yönelik gelişmeleri takip ettiklerini belirten Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, “Selva Gıda olarak işin ustasıyız. Bu ustalığımızı da uluslararası kör tadım testlerinde yapılan testleri başarıyla geçerek kanıtlıyoruz. Selva olarak hem Dubai’deki Gulfood’da hem de Japonya’daki Foodex Fuarı’nda ürünlerimizi tanıttık. Şirket olarak Japonya’ya önemli bir makarna ihracatı gerçekleştiriyoruz. Bu iş bağlantıları nedeniyle fuarda da standımız büyük ilgi gördü. Bu fuarda da çok sayıda görüşme gerçekleştirdik” dedi.