Haberler

İnovasyon Şampiyonu Selva’dan Sağlıklı Yaşam Ürünleri

Sektörün en geniş ürün gamına sahip markası olan Selva Gıda, “Sağlıklı Yaşam Ürünleri” kategorisindeki yeni ürünleri Buğday Ruşeymi, Buğday Kepeği ve Yulaf Kepeği’ni satışa sundu.

Türkiye’nin ihracat lideri Selva Gıda, Ar-Ge’ye verdiği önemle; insan sağlığına yararlı etkileri bulunan Buğday Ruşeymi, Buğday Kepeği ve Yulaf Kepeği’ni “Sağlıklı Yaşam Ürünleri”kategorisi altında piyasaya sundu. Selva Gıda kalitesiyle üretilen ve Türkiye’de ilk defa vakumlu paketlerde, özel prospektüsleriyle satışa sunulan ürünler sağlıklı beslenmeyi teşvik ederek kaliteli yaşama yardımcı olmayı hedefliyor.

Selva Sağlıklı Yaşam Ürünleri’yle insan sağlığına sayısız fayda sunuyor

Yulafı saran en dış kabuğu olan Yulaf Kepeği, içeriğindeki B kompleks vitaminleri, protein, yağ, mineral ve kalp için sağlıklı çözünür liflerle kolesterolü düşürüken sağlıklı ve kolay sindirime yardımcı oluyor. Yemekten sonra kan şekeri seviyesini düşük tutma özelliğiyle diyabet hastalarına da büyük yararlar sağlıyor.

E vitamini, protein ve mineral bakımından zengin bir besin maddesi olan Buğday Ruşeymi ise bağışıklık sistemini destekleyerek kanseri önlenmesine yardımcı oluyor. Kemik ve iskelet gelişimine olumlu etkileriyle raşitizm hastaları için önerilen ruşeym, koroner kalp riskini de azaltıyor.


Yüksek oranda lif içeren Buğday Kepeği ise; mide, bağırsak, diyabetik hastalıklar, kolesterol ve kolon konseri gibi hastalıkların görülme riskini azaltıyor.

“İnsan sağlığına büyük önem veriyoruz”

Sağlıklı Yaşam Ürünleri kategorisi hakkında konuşan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, Selva’nın inovasyon ve yeni ürün geliştirme konusunda makarna sektöründe öncü olduğunun altını çizdi. Karakuş, “Selva olarak beklentileri iyi analiz ederek tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Damaklara layık üstün lezzetler üretirken insan sağlığına da büyük önem veriyoruz. Bu yönde geliştirmiş olduğumuz sağlıklı yaşam ürünlerimizle, yaşam kalitesini bozan beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Sağlıklı yaşam ürünlerimizi, kullanım talimatları ve yemek tariflerinin de yer aldığı vakumlu kutularında, özel prospektüsleriyle birlikte market ve sağlıklı yaşam ürünleri satan çeşitli noktalarda bulmak mümkün. Herkesi yeni ürünlerimizi tatmaya davet ediyorum.” dedi.