Haberler

“Hayalimdeki Selva” ile Çocuklarımızın Gözünden Makarnanın Renkli Dünyası

İnsan sağlığı ile özdeşleşen, lezzetli ve doğa dostu ‘Gerçek Gıda’ üretimini sahiplenen Selva Gıda “Hayalimdeki Selva” resim yarışmasıyla çalışanlarının çocuklarına yönelik eğlenceli ve renkli bir etkinliğe imza attı.

             Sağlık ve lezzeti bir arada sunan, kalitesinin özünde yüksek kalitede hammadde kullanımı yatan Selva Gıda, geçtiğimiz günlerde kendi çalışanlarının çocukları için bir resim yarışması düzenlendi. Hayalimdeki Selva isimli yarışma kapsamında Selva çalışanlarının çocukları hayal dünyalarını yansıtacak şekilde çok keyifli çalışmalara imza attılar. Selva çalışanlarının çocuklarının elinden çıkan birbirinden renkli eserler 25-27 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kule Site AVM’de sergilendi.

            6-14 yaş arasındaki tüm Selva çalışanlarının katılımına açık yarışma kapsamında 35 resim yarışmaya katıldı. İlk üç dereceye giren resimlerle birlikte yarışmaya katılan tüm eser sahibi çocuklar ödüllendirildi.

            Hayalimdeki Selva resim yarışması hakkında değerlendirmelerde bulunan Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu: “Dünyanın makarnası mesajını vermek için uzayı ve dünyayı makarnalar yapıştırarak yapmaya çalışan çocuklarımızdan tutun da burgu makarnalardan kaydırakların olduğu çocuk parklarına kadar bir hayli eğlenceli resimler var. Kimi tarladan sofraya buğdayın hikayesini anlatmış, kimi dünya çocukları ile makarnasını paylaşmış ya da makarna yediği için enerjik ve başarılı olduğunu anlatmaya çalışmış. Çalışanlarımızın çocuklarının ortaya çıkardıkları eserlerin hepsi bizim için çok kıymetli. Ebeveynlerinin nasıl bir yerde çalıştıkları ve yaptıkları işler üzerinden hayal güçlerini çalıştırdıkları ve makarnaya dair bir dünyayı resmettikleri çok güzel eserler ortaya koydular. Biz de bu anlamlı eserleri sergileyerek yavrularımızı mutlu etmek istedik.” dedi.

Dereceye giren ilk 3 ve mansiyon ödülü:

  1. Fazlı Yıldırım
  2. Fatıma Beril Aktaş
  3. Sena Nur Döşemeci
  4. Mansiyon Ödülü: Kerem Ziya İçöz