Haberler

Dünya Çocukları 23 Nisan’ı Selva İle Kutladı

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne destek veren Selva Gıda, şenlik kapsamında düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle dünya çocuklarına eğlenceli dakikalar yaşattı.

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne destek veren Selva Gıda, şenlik kapsamında düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle dünya çocuklarına eğlenceli dakikalar yaşattı. Dünya ülkelerinde de severek yenilen Selva Makarna’yı üretim yeri olan Konya’da tatma imkânı bulan dünya çocukları, Selva’nın kuracağı “Uzay Çadırı” ile Güneş Sisteminde gezintiye çıkarak unutamayacakları bir gün geçirdiler. 

Makarna sektörünün önde gelen markalarından Selva, bu yıl Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenen TRT 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne destek verdi.  
 
17 Nisan tarihindeki şenlik yürüyüşü ve Mevlana Kültür Merkezi’nde kurulacak Çocuk Dünyası’nın açılışı ile başladı. 17–24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Çocuk Şenliği’nin sponsorlarından Selva, şenlikler kapsamında gerçekleştirdiği aktivite ve etkinliklerle dünya çocuklarına unutamayacakları eğlenceli dakikalar yaşattı.
 
Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da ürünleri beğenilerek tüketilen ve bugün itibariyle 80 ülkeye ürün ihraç eden Selva, dünyanın ilk ve tek uluslararası çocuk bayramı için Konya’ya gelen 42 ülkeden yaklaşık 600 çocuğa farklı soslarla hazırlanan makarnaları tattırırken, kurduğu uzay çadırı ile çocukları Güneş Sistemine gezintiye çıkardı.