Basın Bültenleri

Uçakla En Büyük Makarna Sevkiyatı Selva'dan...

Dünyanın, bugüne kadar 113 ülkesine makarnasını göndererek ihracattaki gücünü ispatlayan Selva Gıda; Türkiye’nin tek seferde, uçakla en fazla makarna gönderimini yaparak yine bir ilke imza attı.

UÇAKLA EN BÜYÜK MAKARNA SEVKİYATI SELVA’DAN

Dünyanın, bugüne kadar 113 ülkesine makarnasını göndererek ihracattaki gücünü ispatlayan Selva Gıda; Türkiye’nin tek seferde, uçakla en fazla makarna gönderimini yaparak yine bir ilke imza attı. Japonya’ya, DSV acenteliğinde ve Kore Havayolları ile tek seferde 35 ton makarna sevk eden Selva Gıda, uçakla en büyük makarna sevkiyatını gerçekleştirmiş oldu.

Son üç yıldır Türkiye makarna ihracat lideri olan Selva Gıda, bu seviyeye; onaylanmış kalitesi ve sağlam ihracat alt yapısı ile ulaştı. İddialı olduğu Uzak Doğu pazarında her geçen gün daha da büyüyen Selva Gıda; Japonya’daki artan talep karşısında, tüketicilerini eşsiz lezzetinden mahrum etmemek için hızlı erişime sahip aynı zamanda da maliyeti bir hayli yüksek olan uçak kargoyu seçiyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Selva Gıda Dış Ticaret Müdürü Serdar Akgüner; “Bir Uzak Doğu ülkesi olan Japonya’ya Türkiye’den makarna ihracatında son beş yıldır lider durumdayız. Ürünlerimizin beğenilmesi sonucu ani talep artışları doğuyor, bu talep artışlarına kısa sürede cevap verebilmemiz için en iyi yöntem gönderilerimizde uçak kargoyu kullanmak oluyor. Çünkü gemi ile sevkiyatın ulaşması ayları buluyor. 2009 yılı sonunda tek seferde 35 ton makarnayı uçak kargo ile Japonya’ya gönderdik, böylece Selva’nın müşterilerine vermiş olduğu önemi göstermiş olduk. Bunun bize verdiği kıvanç hiçbir değer ile karşılaştırılamaz. Gerektiğinde müşteri memnuniyetini sağlamak için tekrar tekrar havayolunu kullanarak uzak kıtalardaki Selva severlere makarnalarımızı gönderebiliriz.” dedi.

Global ekonomik krize rağmen Türkiye gıda ihracat ve hava taşımacılık sektörüne yapmış olduğu sevkiyat ile heyecan getiren Selva Gıda, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da ilkleriyle anılıyor.