Basın Bültenleri

TÜRKİYE’NİN İNTERNETTE DÜKKANI OLAN İLK MAKARNASI SELVA

Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen amber durum buğdayından ürettiği ürünleriyle makarnanın tarifini değiştiren Selva, gittigidiyor.com üzerinden online satışa sunuldu. Tüketicilerden gelen yoğun talep karşısında gittigidiyor.com’dan adrese teslim satış gerçekleştirmeye başlayan Selva, Edirne’den Van’ kadar tüm tüketicilerin siparişlerini kapılarına teslim ediyor.

TÜRKİYE’NİN İNTERNETTE DÜKKANI OLAN İLK MAKARNASI SELVA

Selva gittigidiyor.com’da sepete girdi

Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen amber durum buğdayından ürettiği ürünleriyle makarnanın tarifini değiştiren Selva, gittigidiyor.com üzerinden online satışa sunuldu. Tüketicilerden gelen yoğun talep karşısında  gittigidiyor.com’dan adrese teslim satış gerçekleştirmeye başlayan Selva, Edirne’den Van’ kadar tüm tüketicilerin siparişlerini kapılarına teslim ediyor.

İnternet dünyasının içinden aldığı payı her geçen gün artıran online alışveriş pazarı şirketlerin online dünyada da var olmasını gittikçe kaçınılmaz hale getiriyor. 20 yılı aşkın süredir sunduğu kalite ve güvenle makarnanın tarifini değiştiren Selva, online alışveriş pazarına da dahil olarak Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ediyor. Tüketicilerinden aldığı yoğun talep karşısında gittigidiyor.com aracılığıyla, Şipşak Makarna’sından, Anadolu Lezzetleri’ne,  Ziyafet Sofrası, Salata Keyfi, Çorba Sefası Grupları’ndan tüm un ve irmik çeşitlerine kadar ürettiği tüm ürünleri internet üzerinden satışa çıkaran Selva, tüketicilerin tüm çeşitlere daha rahat ulaşabilmeleri için internetten satış yolunu seçti.  

Sadık müşteri ilham kaynağı oldu

İlham kaynağı ise bir tatil sırasında tatil köyünde konaklayan bir tüketicinin Selva ürünleri konusunda ısrarcı tutumu oldu. Anadolu Lezzetleri ürün grubuna yeni eklenen Selva Kepekli Mantı’yı tüketmekten vazgeçmeyen bir tüketicinin Selva ile iletişime geçmesi sonucunda ortaya çıkan internetten satış fikri, gittigidiyor.com ortaklığıyla sonuçlandı. Alıştığı Selva Kepekli Mantı’nın lezzetinden vazgeçmeyen tüketiciyle birebir iletişim kurarak tatil köyüne kadar gidip ürün tedarik eden Selva, tüm ürünlerini gittigidiyor.com üzerinden tek tıkla tüm tüketicilerin kapısına kadar getiriyor.  

 40 lirayı aşan siparişlerde kargo ücreti yok

Geçtiğimiz günlerdealdığı 'helal gıda sertifikası'yla üretiminin İslami usullere uygun olarak yapıldığını ve gıda güvenliğini bir üst düzeye çıkardığını belgeleyen Selva, gittigidiyor.com’le kurduğu işbirliği sonucunda online alışveriş pazarına adım atarak sektörde yeniden bir ilke imza atmış oldu. gitigidiyor.com’da yiyecekler bölümünde yer alan unlu mamüller kategorisinde tüm ürünlerini satışa çıkaran Selva, müşteri hattına gelen yoğun talepleri site üzerinden karşılayacak. Selva tutkunu tüketiciler hangi il sınırları içerisinde yaşıyor olurlarsa olsunlar, en fazla 3 gün içerisinde istedikleri ürünü raf fiyatına elde edebilecek. 40 lirayı aşan siparişlerin kargo ücreti ise Selva tarafından karşılanacak.

Market raflarını internete taşıdı

Online alışveriş pazarına dahil olan Selva, tüketici sadakatini artırarak tüketici kitlesini genişletebilme imkanına da sahip olacak. Sektörde ilklerin mimarı olarak ses getiren adımlar atan Selva, market raflarını internete taşıyarak da sektörde farklı bir rekabet ortamı yaratacak. Tüketiciler alışverişin yanı sıra Anadolu Lezzetleri, Şipşak Makarna, Ziyafet Sofrası, Salata Keyfi, Çorba Sefası ürün gruplarıyla un ve irmik çeşitleri hakkında merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilecek.   

Hem satış hem bilgilendirme

Online alışveriş, tüketicinin tek tıkla ürün satın almasının yanı sıra bilinçli alışveriş yapmasına da olanak sağlıyor. Çoğu satış noktalarında Selva ürünlerinin bir arada değil farklı raflarda satışa çıkarıldığını, gittigidiyor.com aracılığıyla da tüketicilerin tek bir tıkla tüm ürünleri bir arada görebileceğini vurgulayanSelva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Eğer sevilen ve aranan bir markaysanız, aranılan ürünler üretebiliyorsanız her an tüketicinizin yanında olmak durumundasınız. Selva olarak online alışveriş pazarına giriş yaparak tüketicimizin bu beklentisini karşılayacağız. Tüketiciler, ürünlerimizi ürün grupları başlığıyla yakından inceleme imkanı elde ederken ürünler hakkında geniş bilgi sahibi de olabilecek. Markamızın tutkunu olan tüketicilerimizin ihtiyacına cevap verirken tüketici kitlemize yenilerini ekleyeceğimize inanıyoruz.”