Basın Bültenleri

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI”NA SELVA DESTEĞİ

Selva Gıda’nın sponsorluğuyla, Türkçe Öğretimi Derneği tarafından; 'Gelin Tanış Olalım' Sloganıyla düzenlenen 9. Türkçe Olimpiyatları'nın şiir, şarkı ve halk oyunları şöleni Konya’da düzenlendi.

“TÜRKÇE OLİMPİYATLARI”NA SELVADESTEĞİ

 

Selva Gıda’nın sponsorluğuyla, Türkçe Öğretimi Derneği tarafından; 'Gelin Tanış Olalım' Sloganıyla düzenlenen 9. Türkçe Olimpiyatları'nın şiir, şarkı ve halk oyunları şöleni Konya’da düzenlendi.

 
Türkçenin daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla bu yıl 9. düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nın önemli bir ayağı Konya Atatürk Stadyumu’nda yaklaşık 35 bin izleyicinin katılımıyla gerçekleştirildi.  
 
Barış rüzgârı’nın estiği ve dünyanın dört bir yanından sevgilerini getiren gençlerin coşturduğu olimpiyatlara,Selva Gıda adına İttifak Holding İletişim Koordinatörü Abdullah Ecevit Öksüz katıldı. Programın sonunda sponsorlar için düzenlenen ödül töreninde Selva Gıda adına, Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’ndan plaketini alan Öksüz, “Türkçe’nin küresel bir dil olabilmesi için düzenlenen olimpiyatları başladığı ilk yıldan bu yana takip ediyoruz. Selva Gıda olarak, 9. Türkçe Olimpiyatları’nda da desteğimizi sürdürdük. Dünyanın dört bir yanından gelerek Anadolu’nun kına gecesini, halk oyunlarını oynayıp, türkülerini seslendiren, şiirlerini okuyan, kültürümüzün elçileri gençlerimiz, Türkçeyi ve kültürümüzü dünyaya tanıtıyorlar. Bu coşkuya ortak olabilmek, destekçi olmamızın en büyük sebeplerindendir” dedi.
 
Öksüz; “‘Türkçe olimpiyatları Türkçe’nin küresel bir dil olmasının yanında farklı din, dil, ırk ve kültürleri benimseyen insanların, insanlık ortak paydasında buluşmasına da hizmet ediyor. Ayrıca; olimpiyatlar vesilesi ile bir araya geldiğimiz bu gençlerimizin ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda sağlıklı bir gıda olan makarnayı, Selva markasıyla sunabiliyor olmanın onurunu da yaşıyoruz. Yaklaşık 70 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatımızla elde etmiş olduğumuz markalı makarna ihracatındaki liderliğimizi güçlendirerek daha ilerilere taşımayı hedefliyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarken, böylesine anlamlı bir çalışmanın daha da gelişerek yüzyıllar boyu sürmesini diliyoruz.” dedi.