Basın Bültenleri

Selva “Türk Ürünleri Sergisi’ni Lezzet Şölenine çevirdi!

Açılış törenine Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleşen Bosna Hersek 4. Türk Ürünleri Sergisi geçtiğimiz günlerde Selva’nın da katkılarıyla gerçekleşti.

Selva, “Türk Ürünleri Sergisi”ni Lezzet Şölenine çevirdi

BİZİM USUL MAKARNA KOMŞU ÜLKE BOSNA’DA

 

Açılış töreni Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleşen Bosna Hersek 4. Türk Ürünleri Sergisi 4 Kasım Çarşamba günü İskenderiye Sergi Merkezi’nde başladı.
 
“Komşu Hakkı Kampanyası” ile dikkatleri yeniden üzerine çeken Selva Gıda, komşu ülke Bosna Hersek’te düzenlenen sergiyi “Lezzet Şöleni”ne çevirmek için yola çıktı.
 
Türkiye’de makarna pazarında 3. büyük marka olan ve 113 ülkeye ihracat gerçekleştiren, bunun yanında son 2 yıldır makarna ve irmik ihracat liderliğini sürdüren Selva Gıda, emtialaşmış yapıdaki Türk makarna sektöründe farklılaşan ilk marka konumunda. Bu kimliği ile Bosna Hersek Türk ürünleri sergisinde boy gösteren firma, birçok yeniliğini müşterilerine sundu.
 
Makarnayı pişirme önerisine göre sınıflandıran ve Türkiye için yepyeni makarna şekillerini üreten Selva, “Anadolu Lezzetleri” adıyla ev yapımı tadındaki mantı ve erişteleri ile yine bir ilk olan 3 dk’da pişen Şipşak makarnayı sergide Bosnalı Tüketicilere sundu.
 
İstanbul Ticaret Odası tarafından İskenderiye Sergi Merkezi’nde düzenlenen ve 4 gün süren Bosna Hersek 4. Türk Ürünleri Sergisi’ne Selva Gıda’nın yanı sıra toplam 94 Türk markası katıldı.
Bosna-Hersek ile Türkiye arasında mevcut bulunan tarihi ve coğrafi yakınlığın yanı sıra, iki ülke arasında imzalanan Serbest Ticaret anlaşması ile Türkiye'nin tüm ürünlerine yüksek ihracat potansiyeli sunan Bosna-Hersek'te ki sergiye, yerli ve yabancı yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi.
 
* Selva Gıda,1988 yılında un ve irmik üretmek üzere, İttifak Holding'in ilk işletmesi olarak kuruldu. 1998 yılında, kalite ve lezzetten ödün vermeyen tecrübesini makarnaya aktardı. Yıllar içerisinde, bulunduğu sektörlerde yaptığı yenilikler ve ilklerle anıldı. Hep aynı lezzet, hep aynı kalite ve hep aynı estetik felsefesiyle bilindi.