Basın Bültenleri

Selva, Lezzet Şölenini İftar Sofralarına Taşıyor!

Fırında Makarna Kebabı mı? Misket Köfteyle Makarna mı? Geleneksel iftar sofralarında misafirlerine değişik lezzetler sunmayı arzulayan marifetli hanımlar, Ramazan ayında Selva Gıda’nın birbirinden farklı ve özgün tarifleri sayesinde makarnayı ana yemek olarak sunacak.

Selva, Lezzet Şölenini İftar Sofralarına Taşıyor!

Fırında Makarna Kebabı mı?Misket Köfteyle Makarna mı?

Geleneksel iftar sofralarında misafirlerine değişik lezzetler sunmayı arzulayan marifetli hanımlar, Ramazan ayında Selva Gıda’nın birbirinden farklı ve özgün tarifleri sayesinde makarnayı ana yemek olarak sunacak. Fırında makarna kebabı, çoban kavurmalı, misket köfteli, musakkalı, tas kebaplı ve menemenli makarna gibi ana yemeklerin yanı sıra, çorba ve salataların içindeki şehriye ve makarnalarla iftar sofraları renklenecek.

Makarna deyip geçmeyin. Farklı tariflerle doğru pişirildiğinde, makarna sofraların ana yemeği olmaya aday. Evinizdeki lezzetlerle Selva’nın lezzeti birleşince iftar sofralarına özel bir tat gelecek.

Türk mutfak kültürüne uygun olarak üretilmiş “Selva Ziyafet Sofrası” serisi makarnayı ziyafete dönüştürmek için ev hanımlarının vazgeçilmez tercihi olacak. Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişmiş en kaliteli “Amber Durum Buğdayı” irmiğinden üretilen “Selva Ziyafet Sofrası”, ülkemizde ilk kez üretilen Yassı Çubuk ve Kristal Kesme çeşitleriyle iftar sofralarının vazgeçilmezi olacak.

Türk mutfağının baş tacı, sağlıklı sofraların değişmez başlangıç yemeği çorba ve çorbaların olmazsa olmazı şehriye… “Selva Çorba Sefası” serisiyle çorba kültürüne renk katmak ve çocuklara çorbayı sevdirmek amacıyla geliştirdiği birbirinden farklı çeşitlere yer veriyor. Çorbalar için özel olarak Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişmiş “Amber Durum Buğdayı” irmiği ile üretilen midye şehriye, kare şehriye ve kulaklı şehriye Ramazan’da da çorbaları süsleyecek.

Yaz günü hamur yoğurup yufka açarak mantı yapmak çok zahmetli tabi, ama yine de masamda bir mantı olsa diye içinizden geçiriyorsanız, üzülmeyin. Selva’nın sizin için de bir tarifi var: Kolay Mantı.

Devamını Okumak için tıklayın »