Basın Bültenleri

Sanal Dünyada Bir İlk

İNTERNET VE SANAT DÜNYASININ YILDIZLARI BU SİTEDE MAKARNA PİŞİRDİ; WWW. BİZİMUSULMAKARNA.COM

SANAL DÜNYADA BİR İLK!
İNTERNET VE SANAT DÜNYASININ YILDIZLARI
BU SİTEDE MAKARNA PİŞİRDİ;
WWW. BİZİMUSULMAKARNA.COM

Makarna sektörünün yenilikçi markası SELVA, şimdi de sanal dünyada bir ilk’e imza attı. www.bizimusulmakarna.com adlı internet sitesinde lezzet severlerle “Bizim Usul Makarna”yı buluşturdu. Türkiye’de makarna tüketim anlayışını yepyeni bir boyuta taşıyan Selva’nın öncülüğünde ünlü blog yazarı Devletşah Özcan’ın hayata geçirdiği web sitesi 15 Aralık Salı günü Sakıp Sabancı Müzesi’nde basına tanıtıldı. Web sitesinde Devletşah’la birlikte mutfağa girerek farklı makarna tariflerini birlikte hazırlayan internet ve sanat dünyasının yıldızları da lansmana katıldı.
 
Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, yaptığı konuşmasında yeni kampanyalar ve ürün gamlarıyla başarılı bir yıl geçiren Selva’nın 2010’da da farklılıklarıyla çok ses getireceğinden söz etti. Karakuş, “ Biz makarnayı kendi damak tadımıza uygun tariflerle pişirip yemeyi öneriyoruz. Çünkü bizim damak tadımızın, ancak “bizim usul makarna”da ortaya çıkacağını biliyoruz.”dedi.
 
Selva Gıda Pazarlama Direktörü Ahmet Nurullah Güler ise  hızla yaygınlaşan bir mecra olan internette Selva’nın bugüne kadar yaptıklarından ve farklılıklarından söz etti. Böyle bir video blogu kurarak farklı makarna tariflerini paylaşmanın makarna pişirme ve yeme kültürümüze olan katkılarından bahseden Güler, “ Selva, 360 derece pazarlamaya inanıyor ve yatırımlarını da bu yönde şekillendiriyor. Sosyal ağlar, bloglar, sosyal paylaşım siteleri Selva’nın yeni iletişim alanları olacak” dedi.
 
Lansmanda bizimusulmakarna.com’un tüm detaylarını ise katılımcılarla web sitesinin yaratıcısı ünlü blog yazarı Devletşah Özcan paylaştı. Blog yazıları, resimli tarifler ve videolu tarifler olmak üzere makarna deneyimlerinin kategorize edildiği sitede ziyaretçiler yorumlarını paylaşabiliyor.  
 
Sitenin en çok ilgi gören bölümü ise Devletşah’ın konuğu olan diyetisyenlerin, doktorların, ünlü aşçıların, internet ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin sohbetleriyle daha da keyiflendirdiği makarna pişirme videoları.Erol Büyükburç, Deniz Türkali, Betül Arım, Deniz Arcak, Ayşen İnci, Bora Gencer, İpek Tanrıyar, Feride Çetin, Prof.Dr. Arman Kırım gibi iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü isim bu çekimlerde Devetşah’la birlikte yepyeni makarna tariflerini denedi.

Makarnanın ilham verdiği, birbirinden lezzetli 130 tarifin denendiği makarna pişirme seanslarına Türkiye’nin en önemli yemek yazarları da katıldı; Ayşe Tüter, Sahrap Soysal, Emine Beder, Aydan Üstkanat, Zeyno Gürses, Esra Düzdağ, Aysel Yaşa, Nefise Yener,  Eyüp Kemal Sevinç bu isimlerden bazıları.

İnternet dünyasında pek çok takipçisinin olduğu  Ayşem Öztaş (pecetedennotlar.blogspot.com) , İpek Kuşçu(misscilek.blospot.com) , Işıl Sözer (hanimis.com), Müge Hüner (hunerlibayanlar.com), Yasemin Bölükbaş(yaseminmutfakta.blogspot.com), Sunipeyk (sunipeyk.com), Alemşah Öztürk (antifit.com), Serdar Kuzuloğlu (MYK medya),Ersan Özer (uzmantv – itiraf.com sitelerinin kurucusu), Özgür Alaz (Marketallica.com) gibi isimler de bu videolar da Devletşah ile mutfağa girdi ve makarnaya bambaşka yorumlar getirdi.
Tıpkı bir televizyon programında olduğu gibi her hafta yeni videoların yayınlandığı web sitesi, internette şimdiden büyük ilgi görüyor.
 
Site ziyaretçilerinin tarifleriyle de her geçen gün daha da zenginleşen www.bizimusulmakarna.com internet dünyasının yeni lezzet durağı.