Basın Bültenleri

SENEGALLİ İŞ ADAMLARI HEYETİNDEN SELVA’YA ZİYARET

Ülkemizin markalı makarna ihracat lideri İttifak Holding’in markası Selva Gıda, Konya’daki fabrikasında Senegalli heyeti ağırladı.

‘Mevka’ (Konya Mevlana Kalkınma Ajansı), ‘Aktisad’ (Aktif İşadamları Sanayicileri Derneği) ve ‘Ansifed’(Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği)’in davetiyle Konya'ya gelen Senegalli iş adamları, Selva Gıda fabrikasını ziyaret etti. Dış ticaret ekibiyle ikili görüşmeler de gerçekleştiren Senegalli heyete, Selva Gıda Dış Ticaret Müdür Yardımcısı Ali Küçükçolak eşlik etti.

 

Türkiye'nin en gelişmiş makarna üretim tesisini ziyaret eden heyet, burada üretim süreci, fabrika ve ürünler hakkında bilgilendirildi. Senegalli ziyaretçiler, 2013 yılında ‘International Taste & Quality Institute’ (Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü) tarafından ‘Üstün Lezzet Ödülü’ almaya hak kazanan Selva Makarna’nın ülkelerinde de tüketilmesi için girişimlerde bulunacaklarını ifade ettiler.

 

Senegalli heyetin ziyaretine ilişkin görüşlerini belirten Selva Gıda Dış Ticaret Müdür Yardımcısı Ali Küçükçolak, “Afrika kıtası bizim ihracatımız için çok değerli bir bölge. O bölgede en çok tüketilen makarna markalarından biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Selva Gıda olarak dünya standartlarındaki üretim ve kalitemizin arkasında duruyor ve güçlü ihracatımızla dünyanın birçok bölgesine ulaşmaya devam ediyoruz