Basın Bültenleri

SELVA'DAN TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NA TAM DESTEK

Sosyal sorumluluk projelerine ayrı bir önem veren makarna sektörünün yenilikçi markası Selva, Türkçe’nin küresel bir dil olabilmesi ve dünyanın dört bir köşesinde konuşulabilmesi için düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’nı desteklemeye devam ediyor.

İttifak Holding bünyesinde faaliyette bulunan Selva Gıda’nın da katkılarıyla Türkçe Öğretimi Derneği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Türkçe Olimpiyatları'nın Konya Şenliği, 140 ülkeden 200 öğrencinin ve 20 bin Konyalının katılımıyla geçtiğimiz hafta Konya Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşti.

 

İlk yılından beri destekliyor

 

Türkçenin küresel bir dil olabilmesi ve dünyanın dört bir köşesinde konuşabilmesi için düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’nın sponsorları arasında yer alan Selva, barış rüzgârının estiği ve dünyanın dört bir yanından sevgilerini getiren gençlerin coşturduğu Türkçe Olimpiyatları’nı ilk yıldan bu yana takip ederek, destekliyor.

 

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, Türkçe’nin imajı ve dünya barışına katkıları dolayısıyla Türkçe Olimpiyatları’nı desteklemekten son derece mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Selva Gıda olarak, başladığı ilk günlerden bu yana takip ettiğimiz Türkçe Olimpiyatları organizasyonuna dâhil olmak, bizim gibi 80’den fazla dünya ülkesine lezzetlerini ulaştırmış bir üretici için önemli bir mutluluk kaynağı; aynı zamanda da evrensel bir değere ortak olmak anlamındadır. Sosyal sorumluluk bağlamında, ülkemizin en büyük birlikteliği olan Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nda, dünyanın muhtelif bölgelerinden gelerek; Anadolu’nun kına gecesini, halk oyunlarını oynayıp, türkülerini seslendiren, şiirlerini okuyan, ortak bir paylaşım kurmaya çalışan onlarca ülkenin çocuğu bu dili ve kültürü dünyaya tanıtıyor. Bu coşkuya ortak olabilmek, destekçi olmamızın en büyük sebebidir.”