Basın Bültenleri

SELVA’DAN KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ 9. ALTIN BOYNUZ YOL KOŞUSUNA DESTEK…

Kadir Has Üniversitesi Selva Gıda’nın da desteğini alarak düzenlediği Altın Boynuz Yol Koşusu’nda Türkiye’nin farklı illerindeki üniversite ve liselerden 160’a yakın sporcuyu bir araya getirdi. 9’uncusu düzenlenen koşuya, erkekler ve kadınlar kategorileri dışında ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “İyiliğe Koşu Sosyal Sorumluluk Maratonu” damgasını vurdu.


SELVA’DAN
KADİR HAS ÜNİVERSİTSİ 9. ALTIN BOYNUZ YOL KOŞUSUNA DESTEK…

Kadir Has Üniversitesi Selva Gıda’nın da desteğini alarak düzenlediği Altın Boynuz Yol Koşusu’nda

Türkiye’nin farklı illerindeki üniversite ve liselerden 160’a yakın sporcuyu bir araya getirdi. 9’uncusu düzenlenen koşuya, erkekler ve kadınlar kategorileri dışında ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “İyiliğe Koşu Sosyal Sorumluluk Maratonu” damgasını vurdu. 

Bu yıl 9.’su düzenlenen ve başladığı günden beri yarışa katılan sporculardan desteğini esirgemeyenSelva, koşunun ardından katılımcılara ve sporculara sevilen lezzetlerini ikram etti.  Yarış sonrasında yapılan ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini takdim eden Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın: “Gerçekleştirmiş olduğumuz organizasyon çok başarılı geçti. İstanbul'da bu tür bir yol koşusu düzenleyen ve gelenekselleştiren tek üniversite biziz. Gelecek sene de gerçekleştireceğimiz yol koşusuna gerek lisanlı sporcuların gerekse spora önem veren gençlerin katılımını daha da artırmayı planlıyoruz" dedi.

Ödül töreninde Selva adına teşekkür plaketi alan Selva Gıda Kurumsal İletişim Uzmanı Can Bozyokuş ise: “Selva Gıda olarak genç nesli spora teşvik eden faaliyetlere mümkün olduğunca destek veriyoruz. Çünkü spor, sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temel kaynağıdır. Dolayısıyla sağlıklı beslenme spor yapanlar için çok önemlidir. Araştırmalara göre makarna, organizma yapısının sağlamlaşması ve beslenmeyi sağlamak, enerjiyi depolamak adına fevkalade değerli bir besin kaynağıdır.” dedi