Basın Bültenleri

SELVA ŞİPŞAK İLE “YAZ RAMAZANI”NA UYGUN HAFİF ve ZENGİN LEZZETLER!

Bu yıl Ramazan Ayı’nın yaz günlerine denk gelmesiyle hünerli hanımlar, Ramazan sofralarına yakışacak ve aynı zamanda hafif lezzetleri tercih ediyor. Bu hafif lezzetler deyince de akla B1, B2 vitaminleri, demir, kalsiyum, fosfor, potasyum yönünden zengin olan makarna geliyor.

SELVA ŞİPŞAK İLE “YAZ RAMAZANI”NA UYGUN HAFİF ve ZENGİN LEZZETLER!

 

Bu yıl Ramazan Ayı’nın yaz günlerine denk gelmesiyle hünerli hanımlar, Ramazan sofralarına yakışacak ve aynı zamanda hafif lezzetleri tercih ediyor.  Bu hafif lezzetler deyince de akla B1, B2 vitaminleri, demir, kalsiyum, fosfor, potasyum yönünden zengin olan makarna geliyor.

 

Bizim usul lezzetlerle makarnayı buluşturan Selva’nın Ramazan’a özel hafif ve lezzetli önerileri var.3 dakikada pişen, normal makarnaya göre hacminde daha çok su tutan;  bir başka deyişledaha çok kalorisiz su tüketmemizi sağlayan Şipşak ile sofralarınızda alışık olduğunuz Selva lezzetleri hazırlayabilirsiniz.

 

Sağlıklı beslenmenin altın kurallarına sağdık kalan Selva Şipşak, 5 farklı çeşidiyle sizlere geleneksel iftar sofraları için zengin seçenekler sunuyor.

 

 

5 Farklı Şipşak ile Çeşit Çeşit Lezzetler

 

Selva Şipşak’ın çubuk, ince uzun, kalem, dirsek ve burgu olmak üzere 5 çeşidiyle farklı lezzetler hazırlayıp, sofralarınızı donatabilirsiniz.

 

İşte Selva Şipşak’ın yaza uygun tariflerinden birkaçı;

 

Sucuklu Şipşak Makarna:

 

Malzemeler

1 paket Selva Şipşak Burgu Makarna

250 gram sucuk

2 adet domates

1 yemek kaşığı tereyağı

Tuz 

Karabiber

 

Yapılışı:

Sucukları ince ince, domatesleri ise kabuklarını soyarak küp küp doğrayın. Sucuk ve domatesi, yeteri kadar tuz ve karabiber ekleyerek, tereyağında soteleyin. Birkaç dakika sonra ateşten alarak makarna ile servis edin.

 

 

 

Beyaz Peynirli ve Cevizli Şipşak Makarna:

 

Malzemeler

1 paket Selva Şipşak Çubuk Makarna

100 gram beyaz peynir

100 gram ceviz içi

1 çay kaşığı yaprak kekik

1 yemek kaşığı tereyağı

Tuz 

Karabiber

 

Yapılışı:

Fındık büyüklüğünde parçalanmış peyniri ve iri parçalar halinde kıyılmış cevizi, yeteri kadar tuz ve karabiber ekleyerek, tereyağında birkaç dakika pişirin. Ateşten aldıktan sonra kekik ilave ederek makarna ile servis edin.

 

 

Sarımsaklı Közlenmiş Biberli Şipşak Makarna:

 

Malzemeler

1 paket Selva Şipşak İnce Uzun Makarna

100 gramközlenmiş kırmızı biber

2 adet domates

2 diş sarımsak

1 Tutam maydanoz

1 çay kaşığı yaprak kekik

1 yemek kaşığı tereyağı

Tuz 

Karabiber

 

Yapılışı:

İnce kıyılmış sarımsak ve iri doğranmış biberleri, yeteri kadar tuz ve karabiber ekleyerek, tereyağında soteleyin. Kabukları soyulmuş ve doğranmış domatesleri de ekleyerek birkaç dakika pişirin ve makarna ile servis edin.