Basın Bültenleri

SELVA, KARİYER ZİRVESİ 2010’DA GELECEĞİN YÖNETİCİ ADAYLARIYLA BULUŞTU!

Selva, Türkiye’nin önde gelen sanayici, işadamı, girişimci ve yöneticilerinin kaliteli, seçkin ve bilgili genç insan kaynağı ile buluşma noktası olan “Kariyer Zirvesi 2010”un destekçileri arasındaki yerini aldı.

SELVA, KARİYER ZİRVESİ 2010’DA GELECEĞİN YÖNETİCİ ADAYLARIYLA BULUŞTU!

 

Selva, Türkiye’nin önde gelen sanayici, işadamı, girişimci ve yöneticilerinin kaliteli, seçkin ve bilgili genç insan kaynağı ile buluşma noktası olan “Kariyer Zirvesi 2010”un destekçileri arasındaki yerini aldı. 30 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında İhlas Koleji’nde gerçekleşen Kariyer Zirvesi 2010’da günümüzde ve gelecekte kariyer gelişiminin nasıl olacağı konusu masaya yatırılıyor.

 

İş dünyasının profesyonellerini, alanında lider kuruluşları ve üniversite öğrencilerini bir araya getiren zirvenin bugünkü konuğu Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuşoldu.

Öğrencilerle holdingde stajyerlikten genel müdürlüğe yükselen öyküsünü paylaşan Karakuş; “ Gelecek için bir kariyer hedefinizin olması çok önemli. İnsanın bir hedefi olursa nereye gideceğini bilir. Bu yolda ilerlerken de verilen hiç bir işten kaçınmadan sabırla çalışmalısınız. “ dedi.

 

Üniversite stajında tanıştığı Selva’nın her biriminde görev aldığını dile getiren Karakuş başarının sırrının küresel düşünüp yerel bazda ileri adım atmaktan geçtiğini dile getirdi; “Bugün biz Türk insanının geneline baktığınıza çoğunluk olarak sushiyi kabullenemedik ama Japonlara Türk makarnası yedirmenin gururunu yaşıyoruz. 65 ülkeye ihracat yapıyoruz.  İtalya’dan sonra ihracatta dünya ikincisi olan Türkiye’yi bu alanda daha da başarılı kılmayı hedefliyoruz.” 

 

Zirve boyunca geleceğin yönetici adaylarına 3 dakikada pişen Şipşak’ı tanıtan Selva’ya katılımcılar büyük ilgi gösterdi.