Basın Bültenleri

SELVA HİNDİSTAN’DA DA BÜYÜYOR!

Selva Gıda’nın da katılımcısı olduğu “Hindistan 1. Türk İhraç Ürünleri Fuarı” Kasım Ayı içerisinde Bombay’da gerçekleştirildi.

Selva Gıda’nın da katılımcısı olduğu “Hindistan 1. Türk İhraç Ürünleri Fuarı” Kasım Ayı içerisinde Bombay’da gerçekleştirildi. Nüfusu ve ekonomik potansiyeliyle öne çıkan Hindistan’da, çok fazla bilinmeyen makarna tüketimini artırmayı ve tanıtmayı amaçlayan Selva Gıda; kendi pazarını da büyütmeyi hedefliyor.

 

Selva Gıda’nın tüm ürünleriyle boy gösterdiği “Hindistan 1. Türk İhraç Ürünleri Fuarı”na katılım beklenenin üzerinde gerçekleşti. Pakistan, Nepal, Singapur, Maritus Adaları gibi ülkelerden çok sayıda katılımcının ziyaret ettiği fuar dört gün sürdü.

 

Selva Gıda Dış Ticaret Müd. Yrd. Ali Küçükçolak, fuarla alakalı görüşlerini de şu şekilde dile getirdi: “Fuarlara katılmamızın en büyük amacı yeni pazarlar bulmak ve mevcut pazarlarda bilinirliğimizi ve bulunurluğumuzu artırmak için bayimize pazarlama desteği vermektir. Hindistan Gıda Fuarı’nda bayimizle birlikte birçok toptancı, ara toptancı, perakendeci ve müşterimiz ile tanışma fırsatı bulduk. Bu fuarda en çok ilgiyi sade makarnamız gördü, sahip olduğumuz ürün çeşitliliği, yenilikçi yaklaşımımız ve kalitemiz tüm tarafların dile getirdiği ortak konular oldu. Selva’nın 2012’de Hindistan’ın birçok önemli perakende noktasında satılan bir Türk markası olacağını müjdelemek istiyorum”.

 

Fuarın önemli konuklarından biri de Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’dı. Çağlayan Fuardaki Türk Katılımcıları tek tek ziyaret ederek, fuarda Türkiye’yi ve Türk İnsanı’nı temsil ettikleri için teşekkürlerini sundu. Sunulan teşekkür belgesini Selva Gıda adına Dış Ticaret Müd. Yrd. Ali Küçükçolak teslim aldı.