Basın Bültenleri

SELVA GIDA’ya ‘Ambalaj Ödülü’

Selva Gıda, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl birincisi düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları 2010” Yarışması’nda Gıda kategorisinde, Vakumlu İrmik Ambalajı ile Bronz Ambalaj ödülü kazandı.

SELVA GIDA’ya  ‘Ambalaj Ödülü’

 

Selva Gıda, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl birincisi düzenlenen “Ambalaj Ay Yıldızları 2010” Yarışması’nda Gıda kategorisinde, Vakumlu İrmik Ambalajı ile Bronz Ambalaj ödülü kazandı.

 

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından akredite edilerek yetkinlik kazanan “Ambalaj Ay yıldızları” Yarışması,  başarılı şirketlere uluslararası prestij sunuyor. 6 ayrı kategoride 48 projenin katıldığı yarışmada Selva Gıda; Genna MCG tasarımı olan Vakumlu İrmik Ambalajı ile rakiplerini geride bırakarak Bronz Ambalaj Ödülü almayı başardı.

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği, Yarışması’nın temel amacının Türkiye’de üretilen ambalajlı ürünlerin kurumsal kimliğini oluşturmak, kuvvetlendirmek, marka sahiplerine, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda rekabet gücü kazandırmak olduğu belirtildi. 

 

Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş yarışmayla ilgili şunları söyledi,  “uluslararası normlarda gerçekleştirilen ambalaj yarışmada başarılı olmanın gururunu yaşıyoruz. Daha önce de birçok yarışmada ödül kazandık. Bu ödüller, Selva Gıda’nın kalite prensibinin sadece üründe değil, taşınmasında ve saklanmasında kullanılan ambalajlında da ön planda olduğunu gösterir. Ayrıca bu tür başarıların ulusal ve uluslar arası pazarda rekabet gücümüze güç katacağına eminiz” dedi. 

 

Selva Gıda’ya ödülü 16 Eylül Günü Ambalaj Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek törendeverilecek.