Basın Bültenleri

SELVA GIDA'YA ÇİFTE ÖDÜL!

İttifak Holding’in gıda sektöründeki markası Selva, ‘Konya Ekonomi Ödülleri’nde iki ödüle birden layık görüldü.

Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Borsası (KTB), SGK Konya İl Müdürlüğü ve Konya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Konya Ekonomi Ödülleri”nin bu yılki töreni, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Konya’nın başarılı firmalarının ödüllendirildiği törende, Selva Gıda iki ödül birden aldı.

Yenilikçi lezzetleri ile öne çıkan ve ülkemizin markalı makarna ihracat şampiyonu olan Selva Gıda, “İhracat” kategorisinde en çok ihracat yapan şirketler arasına girerek ödüle layık görüldü. Selva Gıda adına ödülü İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel’in elinden aldı. Ödülle ilgili olarak Korkmaz; “İhracat alanında her yıl yeni başarılara imza atıyoruz. Markalarımız, ihracatta elde ettikleri başarıları ile ülkemizi yurtdışında temsil ederken bir taraftan da Konya’nın Türkiye ekonomi liginde üst sıralarda yer almasına katkı sağlıyorlar. Geçtiğimiz dönemde Selva’da yaptığımız yeni hat yatırımı ile yurtdışı gelirlerimizde ciddi bir artış trendine girdik ve 2013 yılında makarna ihracatımızı, tonaj bazında % 20 büyütmeyi başardık. Diğer taraftan, sağlıklı yaşam ürünlerimiz başta olmak üzere 2013 yılında piyasaya sunduğumuz 24 yeni ürünle Selva’yı, son derece gelişmiş bir ürün yelpazesine ulaştırdık. Konya ve ülke ekonomisine olan katkılarımız bundan sonraki dönemde de inşallah artarak devam edecek” dedi.

“Konya’nın İkinci 500 Sanayi Kuruluşu Listesine Giren Firmaları” kategorisinde de yer alan Selva Gıda’nın bu kategorideki ödülünü Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş’a, Konya Valisi Muammer Erol takdim etti. Öncelikli hedeflerinin Ar-Ge çalışmaları ile sektörde yenilikçi bir yaklaşım sergilemek olduğunu ifade eden Karakuş, “Bugüne kadar dünyanın 125 ülkesine lezzetini ulaştıran Selva’nın başarısında emeği olan tüm çalışma arkadaşlarım ve paydaşlarımızı temsilen bu ödülü alıyorum. Konya’nın en başarılı firmaları arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bilgi için: Gülsüm Gücük / Tel: 0554 886 14 72 / gulsum.gucuk@bersay.com.tr