Basın Bültenleri

Müsiad’dan Selva Gıda’ya Ödül

İSO bin listesinde yer alan Konya’lı firmalar, Müsiad’ın düzenlediği programda ödüllendirildi. İttifak Holding’in gıda sektöründeki temsilcisi Selva’nın da ödül alan firmalar arasında olduğu ödül töreni, Müsiad Konya Şubesi’nde yapıldı.

Konya’dan İSO 1000 listesine girme başarısı gösteren firmaların ödüllendirildiği törenin açılış konuşmasını Müsiad Şube Başkanı Lütfi Şimşek yaptı. Konya ve ülkemizin siyaset ve iş dünyasını bir araya getiren ödül töreninde yapılan protokol konuşmalarında birlik beraberliğe vurgu yapıldı. Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazanan başarılı kurumların temsilcilerine protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Ödül töreninde; yenilikçi lezzetleri ile öne çıkan ve ülkemizin markalı makarna ihracat şampiyonu olan İttifak Holding’in gıda sektöründeki markası Selva da ödüle layık görüldü. Selva Gıda adına ödülü, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz; Türkiye Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve KKTC Ekonomi bakanı Sunat Altun’un elinden aldı. Ödülle ilgili olarak Korkmaz; “Konya ve ülke ekonomisine olan katkılarımız bundan sonraki dönemde de inşallah artarak devam edecek. Bugüne kadar dünyanın 125 ülkesine lezzetini ulaştıran Selva’nın başarısında emeği olan tüm çalışma arkadaşlarım ve paydaşlarımızı temsilen bu ödülü alıyorum” dedi.

“Kristal Lezzet Ödülü”ne sahip tek makarna markası

Üretiminin yüzde 60’ını dünyanın pek çok ülkesine ihraç eden Selva’nın, gıda alanında tat ve kalite konusunda en önemli ödüllerden biri olarak kabul edilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne bu yıl üçüncü kez sahip olduğunu hatırlatan Korkmaz, “Merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) Selva Makarna’yı üçüncü kez lezzet ve kalite anlayışından dolayı ‘Kristal Lezzet Ödülü’ ile ödüllendirdi. Bu yıl ödül kazanan diğer markalara baktığımızda Selva dışında dünya genelinde 12 adet makarnanın ödüle layık görüldüğünü  ve bunların hiçbirisinin 3 yıldız almadığını görüyoruz. Dolayısıyla; yarışmaya katılan 1500’ün üzerinde ürün arasından  2015 yılında 3 yıldıza layık görülen tek makarna markasının Selva olmasının onurunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.