Basın Bültenleri

MAKARNA ÜRETİCİLERİ MEVLANA’NIN ÇAĞRISINA UYDU

Selva Gıda’nın davetine katılan Türkiye’nin makarna üreticisi firmaları Şeb-i Arus törenleri için Konya’daydı.

Selva Gıda’nın davetine katılan Türkiye’nin makarna üreticisi firmaları Şeb-i Arus törenleri için Konya’daydı.

 

Bu yıl 400 Bin ton makarna ihracatı rakamına ulaşan, dünyanın ikinci büyük ihracatçısı ve 5. büyük üreticisi konumuna gelen Türkiye Makarna sanayicileri Selva Gıda’nın davetiyle Konya’da, Şeb-i Arus programında buluştu. Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini eşleriyle birlikte ziyaret etme imkanı bulan ve Konya’nın geleneksel yemeklerini tadan sanayiciler; Konya’yı her geçen gün daha da gelişen ve markalaşan bir şehir olarak gördüklerini dile getirdiler. Hz. Mevlana’nın çağrısına uyup Selva’nın davetlisi olarak Konya’da bulunmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.

 

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş; “Selva Gıda olarak makarna sanayimizin yakaladığı böylesi bir başarı ortamında sanayicilerimizi Konya’da ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk vesilesidir. Hz. Mevlana’nın yüzyıllar öncesinden dünyaya yayılan dostluk, sevgi, barış ve kardeşlik çağrısı bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Ve tüm dünyadan binlerce insan Hz. Mevlana’nın çağrısına uyarak şehrimize gelmektedir. Biz de kendilerini burada görmekten ve ağırlamaktan Konyalılar ve Konyalı sanayiciler olarak gurur duyuyoruz.” dedi.

 

Selva Gıda’nın bugün 70 ülkeye ihracat yaptığını ve ülkemizin markalı makarna ihracat lideri olduğunu hatırlatan Karakuş; 70 ülkeye, Hz. Mevlana’nın hayat bulduğu toprakların bereketini, Konya insanının emeğini ve başarısını götürdüklerini dile getirdi.