Basın Bültenleri

Konya Organize Sanayi Bölgesi'nin En Büyük İhracatçısı Selva Gıda

Selva Gıda, içinde üretim faaliyetlerini sürdürdüğü Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı ilan edildi.

Konya Organize Sanayi Bölgesi'nin En Büyük İhracatçısı Selva Gıda

Kurulduğu günden itibaren 113 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye’nin 2007, 2008 yıllarında makarnada ihracat şampiyonu olan Selva Gıda, içinde üretim faaliyetlerini sürdürdüğü Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı ilan edildi.
 
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat ERGÜN ve diğer davetlilerin katıldığı Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu sonunda Konya Organize Sanayi Bölgesi firmalarını kapsayan bir ödül töreni düzenlendi. Bu yıl ilk kez Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, organize bölgesinde faaliyet gösteren firmaları vergi, ihracat, yatırım, istihdam ve Ar-Ge çalışmaları alanlarında ödüllendirmeye layık gördü.
Vergi, İstihdam ve İhracat kategorilerinde “Resmi Kayıtlar” esas alınarak ödül alacak firmalar tespit edildi. Ayrıca birkaç kategoride ödül almayı hak eden firmalara da sadece bir kategoride ödül verildi. Bu kapsamda yapılan değerlendirmede 2008 yılının en büyük ihracatçısı olarak Selva Gıda ödüle layık görüldü. Ödülü Selva Gıda adına Pazarlama Şefi Ahmet Nurullah Güler, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa Bey’in elinden aldı.