Basın Bültenleri

Komşunu anlat, videonuzu, fotoğrafınızı paylaş! Hediyeni kazan!

Selva’nın ses getiren son kampanyası “Komşu Hakkı” internette de komşuluğu hatırlatıyor!

www.komsuhakki.com
Komşunu anlat, videonuzu, fotoğrafınızı paylaş!
Hediyeni kazan!

Selva’nın ses getiren son kampanyası “Komşu Hakkı” internette de komşuluğu hatırlatıyor!

Selva Gıda’nın “Komşu Hakkı” kampanyası kısa sürede yoğun ilgi gördü. “Komşu Hakkı” kampanyalı Selva Gıda ürünlerini alan tüketici iki ürün bedeli ödeyerek üçüncü ürünü, yani “Komşu Hakkı” paketini komşusuna götürmek üzere bedavaya alıyor. Yoğun ilgi gören kampanya şimdi de internet ortamına taşındı.
 
Tüketicinin fotoğraf, video ve anıları ile katılmaya başladığı www.komsuhakki.com’a üye olmak çok kolay. Site, şimdiden tüketicilerin gönderdiği pek çok video, fotoğraf ve anı ile keyifli bir site haline geldi. Selva’nın son reklam filminin senaryosunu kendi komşusu ile tekrar oynayan site üyeleri bu eğlenceli çekimleri siteden yayınlamaya başladı bile. Komşularla çekilmiş fotoğraflar ve anlatılan anılar, komşuluk değerinin hala yaşadığını ve yaşatıldığını gözler önüne seriyor.
 
Bir Türk ile bir Yunan vatandaşın dostluğunu simgeleyen Selva’lı fotoğraf ise siteye şu ana kadar eklenen fotoğraflar içerisinde en keyifli olanlar arasında yer alıyor. Fotoğrafla birlikte bırakılan mesaj ise daha da keyifli: “Komşu kavramına uluslararası bir bakışla bir dünya markası olan Selva'yı sınır komşumuz Yunanistan'la paylaştık. Biz severek tüketiyoruz bu da komşumuzun hakkı.”

www.komsuhakki.com’dan Hediye Yağmuru

Sitede, üyeler arasında bir de yarışma yapılıyor. Üyeler birbirlerinin eklediği video, fotoğraf ve içeriğe puan veriyor. 31 Aralık 2009 tarihine kadar devam edecek olan yarışma sonunda, en yüksek puanı alan üyeleri birbirinden değerli hediyeler bekliyor. Notebook, DVD player, ipod, mp3 player ve daha bir çok hediyenin tüketiciyi beklediği www.komsuhakki.com fırsatları bunlarla da bitmiyor. Ayrıca üyeleri aldıkları ilk 100 puan sonunda ve siteye katılan her 50. üyede yine sürpriz hediyeler kazanıyor…

İşte www.komsuhakki.com’un henüz ilk haftasından birkaç yansıma:

Ses, Çorba, Mendil, Omuz: Annem hep nerde eski komşuluk ilişkileri derdi bende hep ne demek istediğini düşünürdüm 55 yaşıma gelince anladım annemin ne demek istediğini komşuluk yalnızlıkta bir ses hastalıkta bir tas çorba bayramda küçük bir mendil üzüntüde ağlayacak bir omuzmuş…
 
Selva Sayesinde: Selva sayesinde komşularımızı tekrar andık ve hatırladık. Komşuluk bağlarının hiç kopmaması dileğiyle...
 
Haftalık Selva Günleri: ''3 AL, 2 ÖDE'' kampanyasından karşı komşumla yararlanarak haftada en az
3 gün Selva makarnası yiyoruz. Pazartesi günleri karşı komşumuz, perşembe günleri ise biz 1 adet selva makarna paketi götürüyoruz. Böylece komşuluk ilişkilerimiz güçlenerek, daha sağlam toplumlar oluşturduğumuza inanıyoruz.
 
Eski Komşuluk İlişkileri:Nerede o eski bayramlar" sözünü duymayanımız kalmamıştır. Bayramlar gibi komşuluk ilişkileri de artık özlenir hale geldi. Eskiden her şey çok daha sıcak ve samimi iken şimdi zoraki selam vermelere ve ziyaretlere dönüştü. Bu durumdan yakınmak çok kolay. Ama taşın altına elini sokacak az kişi var. Sen bireysin, bir kişisin ama çevreni etkileyebilirsin. Örnek olabilirsin. İnan o kadar zor değil. Bir başla devamı gelecek. Bir şeylerin değiştiğini göreceksin.