Basın Bültenleri

Japonya'dan Selva'ya Ziyaret...

Japonya’da Türkiye’den makarna ihracatında lider olan Selva, Japon konukları ağırladı…

JAPONYA’DAN SELVA’YA ZİYARET…

Japonya’da Türkiye’den makarna ihracatında lider olan Selva, Japon konukları ağırladı…

2010 yılının Türkiye’de Japonya yılı ilan edilmesiyle tüm yurtta düzenlenen kültürel aktivitelere bu kez Konya ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz hafta sonu Japonya’dan gelen konuklar, Konya Japon Kültür Derneği ve Selva Gıda’nın işbirliğiyle Konya’da ağırlandı.

Japonya’ya Türkiye’den makarna ihracatında lider olan ve ürettiği ürünler ile Japonya’daki makarna pazarında önemli bir yere gelen Selva Gıda, Japon konuklarına Selva’nın buğdaydan sofralara uzanan öyküsünü merkezinde anlattı.

Konya Japon Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ali Arpacı önderliğinde, aralarında gazeteci, iş adamı, turizmci ve öğretmenlerin yer aldığı Japon kafilesinin ilk durağı Selvasefa makarna restoranı oldu. Türk yemekleri ve Selva’nın eşsiz uyumunu misafirlerine sunan Selvasefa, Japon dostlarına bir kez daha makarnayı ve Türk mutfağını sevdirdi.

Ardından Selva’nın üretim tesislerini gezen Japon konuklar, Selva’nın üretim ve hijyen standartlarında Japon üretim felsefesini nasıl kullandığını ve bununla nasıl bir örnek teşkil ettiğini yakından gözlemlediler.

Geziyle ilgili görüşlerini dile getiren Selva Gıda Pazarlama Md. Yrd. Ahmet Nurullah Güler; “Dünyanın gıda konusunda en titiz tüketicileri Japonlardır, diyebiliriz. Japonya ile yapılan ticarette yaşanan tecrübeler Selva için üretim standartlarında geliştirmelere ve yeniliklere neden oldu. Biz bu durumdan oldukça memnunuz ve bir kez daha gelen konuklarımız nezdinde Selva’yı severek tükettikleri için tüm Japon tüketicilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.