Basın Bültenleri

İTTİFAK HOLDİNG,DEPREMLE YIKILAN VAN HALKININ YANINDA!

Son yüzyılın önemli depremleri arasında yerini alan Van depreminin ardından halkın acil ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla başlatılan yardım çalışmaları yurdun dört bir yanında devam ediyor.

Yardım kuruluşlarının yaptığı organizasyonlara destek veren İttifak Holding’in gıda markası Selva Gıda ve Perakendenin Yükselen Değeri Adese, acı günlerinde Van halkının yanında olduğunu gösterdi.

 

İttifak Holding’in ilk şirketi de olan Selva Gıda, Van halkının acil ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla, başta Kızılay olmak üzere Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kimse Yok Mu? Derneği ve Ribat Eğitim Vakfı’nın düzenlediği yardım kampanyalarına makarna desteği verdi.

 

Adese AVM ise; İHH İnsani Yardım Vakfı ve Dosteli Derneği’nin yardım organizasyonlarına; süt ve temizlik malzemesi bağışında bulundu.

Yardım kuruluşu yetkililerine ürünlerin teslim edilmesinin ardından acil ihtiyaç malzemelerini Van’a taşıyan tırlar yola çıktı.

 

Öte yandan Selva Gıda çalışanları kendi aralarında yaptıkları organizasyonla, bebek bezinden, mamaya, battaniyeden, kışlık kıyafete kadar birçok acil yardım malzemesini Yurtiçin Kargo’nun da desteğiyle deprem bölgesine gönderdi.

 

Bu tür çalışmaları sosyal sorumluluk çerçevesinde ele alan İttifak Holding, önümüzdeki günlerde yine yardım kuruluşlarının organizasyonlarıyla Van halkına acil yardım malzemeleri ulaştırmayı sürdürecek.