Basın Bültenleri

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ, İLK SİNEMA DENEYİMLERİNİ YAŞADI;

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü, Konya’nın Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencileri ile el ele verdi ve “Karların İlk Aşkı” adlı proje kapsamında 10 kısa film çekti.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ, İLK SİNEMA DENEYİMLERİNİ YAŞADI;
“KARLARIN İLK AŞKI”

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü, Konya’nın Bosna Hersek Mahallesi’nde bulunan Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencileri ile el ele verdi ve “Karların İlk Aşkı” adlı proje kapsamında 10 kısa film çekti.
60 ilkokul öğrencisinin ilk sinema deneyimlerini yaşadığı projenin çıkış noktası ise;  bu öğrencilerin daha önce yazmış oldukları öykülerden oluşan “Karların İlk Aşkı” adlı öykü kitabı.
 
Selva’nın ana sponsorluğunu üstlendiği proje; aslında yaşları küçük ama hedefleri ve hayalleri büyük olan çocuklarımızın, fırsat verildiğinde neler başarabileceklerinin de güzel bir örneği oldu.
 
Genç iletişimcilerle minik öğrencilerin birlikte hazırladığı “Karların İlk Aşkı” projesindeki kısa filmlerin galası ise geçtiğimiz günlerde Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlkokul öğrencilerinin de çekim ekibinde yer aldığı 10 kısa filmin gösteriminin ardından; galada Selva Gıda Pazarlama Müdür Yardımcısı Ahmet Nurullah Güler geleceğin yıldızlarına kısa bir konuşma yaptı.
 
Projeyle ilgili görüşlerini dile getiren Güler; “Pek çok yeniliğe ve ilk’e imza atan
Selva’nın bu projede yer almasındaki en büyük neden, böylesi başarılı ve anlamlı çalışmaların sürekliliğini sağlamaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklar için atılan her adım, hem onlara hem de geleceğimize büyük kazançlar sağlayacaktır. ” dedi.