Basın Bültenleri

DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN GELEN AIESEC GENÇLERİ “SELVA ŞİPŞAK” İLE BULUŞTU

107 ülkede, 1500 üniversitede, 40000 üniversite öğrencisi tarafından tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteren AIESEC üyeleri bu kez İstanbul’da buluştu.

DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDEN GELEN AIESEC GENÇLERİ “SELVA ŞİPŞAK” İLE BULUŞTU

 

107 Farklı Ülkeden Gelen AIESEC Üyeleri İstanbul’da bir araya geldi!

 

107 ülkede, 1500 üniversitede, 40000 üniversite öğrencisitarafından tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteren AIESEC üyeleri bu kez İstanbul’da buluştu.  

 

AIESEC İstanbul Şubesi önderliğinde 23-27 Temmuz tarihleri arasında 16. Anadolu Kongresi dolayısıyla İstanbul’da bir araya gelen AIESEC üyeleri geleceğin önderleri olma yolunda bir adım daha attı.

 

3 günlük kongre ve 2 günlük tarihi İstanbul turu boyunca Türk misafirperverliğinin delegasyona gösterilmesi ve Türkiye’nin tanıtımının en iyi şekilde yapılmasının amaçlandığı etkinlikte AIESEC üyelerinin ilk durağı Ortaköy Meydanı oldu.

 

Ortaköy Meydanı’nda Selva’nın Şipşak Makarnası ile tanışan AIESEC gençleri Selva’ya büyük ilgi gösterdi. Selva’yı kendi ülkelerinde de yakından tanıyan gençler, 3 dakikada pişen Şipşak Makarna’yı kongrenin yapıldığı Trakya Grand Otel’de tatma fırsatı buldular. Türk yemekleriyle bir arada yiyebildikleri Selva Şipşak Makarnayı oldukça beğenen dünya gençleri ilk defa bu kadar kısa sürede pişen ve lezzetli bir makarna yediklerini belirttiler.