Basın Bültenleri

DÜNYA PARLEMENTERLERİ “SELVA” LEZZETİNDE BULUŞTU

Parlamentolar Arası Golf Turnuvası’nda yarışan dünya parlamenterleri, Bizim Usul Makarna Selva’yı çok sevdi!

DÜNYA PARLEMENTERLERİ “SELVA” LEZZETİNDE BULUŞTU

Parlamentolar Arası Golf Turnuvası’nda yarışan dünya parlamenterleri, Bizim Usul Makarna Selva’yı çok sevdi!

TBMM’nin 90. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla GDAU (Güney Doğu Avrupa Ülkeleri) toplantısı için Antalya’da bulunan meclis başkanları, senatörler, parlamenterler, belediye başkanları, bürokratlar ile yerli ve yabancı golf sporcuları geçtiğimiz haft a sonu Belek’te düzenlenen Parlamentolar Arası Golf Turnuvası’nda bir araya geldi.  
 
Selva’nında ana sponsorlarından biri olduğuturnuvaya, aralarında Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Makedonya, İskoçya, İrlanda, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Finlandiya, Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin de olduğu 20 ülkenin parlamenterleri katıldı.
 
Turnuva boyunca kurduğu makarna restoranında, Türk mutfağının eşsiz yemekleriyle makarnayı buluşturup yabancı parlamenterlere sunan Selva’ya konuklar büyük ilgi gösterdi.  Selva’yı tadan  yabancı parlementerler, sofradaki ana yemeklerle makarnayı birleştirmenin iyi bir fikir olduğunu, başka dünya ülkelerinde de denenebileceğini böylelikle sağlıklı bir besin olan makarnanın daha çok tüketilebileceğini söylediler. Ayrıca her sporcunun mutlaka makarna tüketmesi gerektiğini böylelikle formda kalınabileceğini de vurguladılar.
İki gün süren ve TRT tarafından canlı yayınlanan turnuvada birçok milletvekili, golf oynayarak eğlenirken, makarna yiyerek formlarını korudu.