Basın Bültenleri

“Anadolu markaları” yarışması sonuçlandı!

Finansbank ile Capital ve Ekonomist dergilerinin iş birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla düzenlenen “Anadolu Markaları 2009” yarışması ödül töreni, dün akşam Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi.

SELVA, TARIM SEKTÖRÜNDE ‘ANADOLU’NUN İKİNCİ BÜYÜK ŞİRKETİ’ OLDU!
“Anadolu markaları” yarışması sonuçlandı!


Finansbank ile Capital ve Ekonomist dergilerinin iş birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla düzenlenen “Anadolu Markaları 2009” yarışması ödül töreni, Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi. En etkili markalaşma stratejilerinin ödüllendirildiği yarışmanın ödül törenine, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Aras, Finansbank Genel Müdürü Sinan Şahinbaş ve Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş’in yanı sıra iş dünyasının önemli temsilcileri katıldı. 
“Büyük Şirketler” grubunda tarım sektöründe“Anadolu’nun ikinci büyük markası” Selva Gıdaoldu. Firma adına ödülünü Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş’ten alan Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş “2008 yılında makarnanın tarifini değiştirmek üzere yola çıktık. 2009 yılında sektöre kattığımız yenilikler önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Yurt içinde ve yurt dışında Selva’yı her yıl bir adım ileriye taşımayı hedefliyoruz, yatırımlarımız bu yönde. Yenilikçi anlayışımızın ve çabalarımızın ödüllendirilmesi bize gurur veriyor. Finansbank ile Capital ve Ekonomist dergilerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
 
Dördüncüsü düzenlenen yarışmada Manisa, Konya, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Afyon, Çanakkale, Kütahya, Balıkesir ve Hatay’dan ticaret, imalat, tarım ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren 15 firma ödül aldı. Yarışma formatında yapılan düzenleme ile 2009 yılında şirketlere göre kategorizasyon yapıldı ve ödüller  “Büyük Şirketler” ve “Küçük Şirketler” olmak üzere iki grupta verildi.