Basın Bültenleri

Ak Parti İl Başkanlığı İttifak Holding ve Selva Gıda’yı Ziyaret Etti

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Başkan Yardımcıları Mustafa Erkuş, Hasan Hüseyin Karapınar, Mustafa Yazlık, Ertuğrul Uslu, Ömer Faruk İyibildiren, Necip Çimen, Yusuf Uçar ve Mustafa Varol, İttifak Holding’i ziyaret etti

İttifak Holding’in gıda sektöründeki markası Selva’nın fabrikasını gezen ziyaretçilere İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Körpe ve Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş eşlik etti. Yeni hat yatırımı hakkında ziyaretçileri bilgilendiren Selva Gıda Genel Müdürü Mehmet Karakuş, “Yeni üretim hattı yatırımında bir süredir devam eden deneme üretimlerinin son aşamasına geldik. Yakın bir zamanda seri üretime başlayacak olan yeni hat ile üretim kapasitemizi %75 oranında arttıracağız” dedi. Çağdaş bir enerji üretim sistemi olan kojenerasyon tesisi hakkında da bilgi veren Karakuş, “Elektrik maliyetimizi minimize etmek amacıyla fabrikada kullandığımız elektriği kendimiz üretmeye başlayacağız. Selva Gıda’nın bugünkü üretim ve enerji tüketim değerleri referans alındığında; yine bugünkü elektrik ve doğalgaz birim fiyatlarına göre yatırım geri dönüş süresinin 3 yıl olmasını öngörüyoruz” dedi.

 

Selva Gıda’da kurulan kojenerasyon tesisi ve yeni hat yatırımını gezen heyet ise, yapılan yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.